LUOTTAMUSMIEHET

Lahden kaupunki

JYTY LAHTI RY:N LAHDEN KAUPUNGIN PALVELUKSESSA OLEVAN JÄSENISTÖN LUOTTAMUSMIEHET:


Pääluottamusmies      Katja Päivä    050 383 6520        katja.paiva@lahti.fi

                     

1. alue             Keskushallinto (konsernihallintopalvelut, hepa, hankinta, tilakeskus, tekninen- ja ympäristötoimiala)

Luottamusmies        Niina Takala                                   niina.takala@lahti.fi

 

2. alue             Sivistystoimialan hallinto, perusopetus, lukiokoulutus, Wellamo-opisto

Luottamusmies puuttuu.

                                                                                                                                                      

3. alue             Sivistystoimiala (kirjastopalvelut)

Luottamusmies        Pirjo Boman    050 398 5950        pirjo.boman@lahti.fi

Varaluottamusmies  Susanna Partanen 044-416 4954 susanna.partanen@lahti.fi

                                                                        

4. alue             Sivistystoimiala (varhaiskasvatus)

Luottamusmies         Katja Päivä    050 383 6520        katja.paiva@lahti.fi

       

5. alue           Sivistystoimiala (kaupunginmuseo, liikuntapalvelut, nuorisopalvelut, kulttuurikeskus, kaupunginteatteri ja kaupunginorkesteri)

Luottamusmies        Petri Vallgren  050 559 4157       petri.vallgren@lahti.fi

 

Päijät-Hämeen hyvinvointikuntayhtymä

 

Pääluottamusmies Ann-Mari Lehtinen               044-440 6088 ann-mari.lehtinen@phhyky.fi

 

Luottamusmies Mervi Tuominen                         044-440 6659 mervi.tuominen@phhyky.fi

Luottamusmies Kati Vuorio                                 044-482 8623 kati.vuorio@phhyky.fi

Luottamusmies Helena Tinnilä                            044-778 0766 helena.tinnila@phhyky.fi

Luottamusmies Marianna Gripenberg                044-440 6089 marianna.gripenberg@phhyky.fi

 

Luottamusmiesten toimialueena on koko yhtymän alue ja kaikki toimialat:                                                      • Terveys- ja sairaanhoitopalvelut • Ikääntyneiden palvelut ja kuntoutus • Perhe- ja sosiaalipalvelut • Yhtymäpalvelut • Ympäristöterveyskeskus • Sosiaalialan osaamiskeskus Verso-liikelaitos

 

Harjun terveys

Luottamusmies Eira Sällinen                             040-8069434  eira.sallinen@harjunterveys.fi

Provincia Oy

Pääluottamusmies Tiia Salminen                       044-435 6050  tiia.salminen@provincia.fi        

Luottamusmies Kati Kemppainen                                              kati.kemppainen@provincia.fi

Lahden Talot Oy, Lahden Asunnot Oy

Pääluottamusmies Tia Koivunen                        044-429 5745  tia.koivunen@lahdentalot.fi 

Päijät-Hämeen Ateriapalvelut Oy                         

Pääluottamusmies Eeva Marttila                        044-482 6128  eeva.marttila@paijatateria.fi

Luottamusmies Tuija Lindfors                             044-416 2818 tuija.lindfors@paijatateria.fi

Koulutuskeskus Salpaus Ky

Pääluottamusmies Päivi Mihailov                       044-708 0982  paivi.mihailow@salpaus.fi

Luottamusmies Minna Hultin                              044-708 1229  minna.hultin@salpaus.fi

Lahti Aqua Oy

Pääluottamusmies Marja-Leena Märkjärvi         03-851 5916

marja-leena.markjarvi@lahtiaqua.fi

Päijät-Hämeen liitto

Pääluottamusmies Maaret Monola                   044-371 9443 maaret.monola@paija-hame.fi

Suomen kuntaperintä

Luottamusmies Päivi Sillanpää                        050-3454 721 paivi.sillanpaa@sarastia.fi

Työterveys Wellamo Oy

Pääluottamusmies Kristiina Kumpulainen          044-755 6850   kristiina.kumpulainen@tyoterveyswellamo.fi

Luottamusmies Marja Ruuska                            044-755 6859 marja.ruuska@tyoterveyswellamo.fi

2M-IT

Luottamusmies Sirpa Roviomaa                     044-760 4188

sirpa.roviomaa@2m-it.fi

Hollolan kunta

Luottamusmies puuttuu. Tarvittaessa ota yhteys aluetoimistoon, tiedot alla.

Itä-Suomen alue, Kouvolan toimipiste

Maija Kuittinen, alueasiamies                            0400-378 886

Sonja Rapo, alueasiamies                                040-727 2854

tyosuhdeneuvonta@jytyliitto.fi