LUOTTAMUSMIEHET

Lahden kaupunki


Pääluottamusmies      Katja Päivä    050 383 6520        katja.paiva@lahti.fi

                     

1. alue             Keskushallinto (konsernihallintopalvelut, hepa, hankinta, tilakeskus, kaupunkiympäristön palvelualue)

Luottamusmies        Niina Takala    044 7161 431     niina.takala@lahti.fi


2. alue             Sivistystoimialan hallinto, perusopetus, lukiokoulutus, Wellamo-opisto

Luottamusmies puuttuu. Ota yhteys pääluottamusmies Katja Päivään. Yhteystiedot yllä.

                                                                                                                                                      

3. alue             Sivistystoimiala (kirjastopalvelut)

Luottamusmies        Pirjo Boman    050 398 5950        pirjo.boman@lahti.fi

Varaluottamusmies  Susanna Partanen 044-416 4954 susanna.partanen@lahti.fi

                                                                        

4. alue             Sivistystoimiala (varhaiskasvatus)

Luottamusmies         Katja Päivä    050 383 6520        katja.paiva@lahti.fi

       

5. alue           Sivistystoimiala (kaupunginmuseo, liikuntapalvelut, nuorisopalvelut, kulttuurikeskus, kaupunginteatteri ja kaupunginorkesteri)

Luottamusmies        Petri Vallgren  050 559 4157       petri.vallgren@lahti.fi


Päijät-Hämeen hyvinvointikuntayhtymä


Pääluottamusmies Ann-Mari Lehtinen               044 440 6088 ann-mari.lehtinen@phhyky.fi

Varapääluottamusmies Kati Vuorio                     044 482 8623 kati.vuorio@phhyky.fi

Luottamusmies Helena Tinnilä                            044 778 0766 helena.tinnila@phhyky.fi

Luottamusmies Marianna Gripenberg                044 440 6089 marianna.gripenberg@phhyky.fi


Luottamusmiesten toimialueena on koko yhtymän alue ja kaikki toimialat:                                                                                                                                                            • Terveys- ja sairaanhoitopalvelut • Ikääntyneiden palvelut ja kuntoutus • Perhe- ja sosiaalipalvelut • Yhtymäpalvelut • Ympäristöterveyskeskus                               • Sosiaalialan osaamiskeskus Verso-liikelaitos

Harjun terveys

Luottamusmies Eira Sällinen                             040 8069434  eira.sallinen@harjunterveys.fi

Provincia Oy

Pääluottamusmies Tiia Salminen                       044 435 6050  tiia.salminen@provincia.fi        

Luottamusmies Kati Kemppainen                                              kati.kemppainen@provincia.fi

Lahden Talot Oy, Lahden Asunnot Oy

Pääluottamusmies Tia Koivunen                        044 429 5745  tia.koivunen@lahdentalot.fi 

Päijät-Hämeen Ateriapalvelut Oy                         

Pääluottamusmies Eeva Marttila                        044 482 6128  eeva.marttila@paijatateria.fi

Luottamusmies Tuija Lindfors                             044 416 2818   tuija.lindfors@paijatateria.fi

Koulutuskeskus Salpaus Ky

Pääluottamusmies Päivi Mihailov                       044 708 0982  paivi.mihailow@salpaus.fi

Luottamusmies Minna Hultin                              044 708 1229  minna.hultin@salpaus.fi

Lahti Aqua Oy

Pääluottamusmies Marja-Leena Märkjärvi         03 851 5916 marja-leena.markjarvi@lahtiaqua.fi

Päijät-Hämeen liitto

Pääluottamusmies Maaret Monola                   044 371 9443 maaret.monola@paija-hame.fi

Suomen kuntaperintä

Luottamusmies Päivi Sillanpää                        050 3454 721 paivi.sillanpaa@sarastia.fi

Työterveys Wellamo Oy

Pääluottamusmies Marja Ruuska                      044 755 6850   marja.ruuska@tyoterveyswellamo.fi

Luottamusmies Kristiina Kumpulainen             044 755 6859   kristiina.kumpulainen@tyoterveyswellamo.fi

2M-IT

Luottamusmies Sirpa Roviomaa                     044 760 4188 sirpa.roviomaa@2m-it.fi

Hollolan kunta

Luottamusmies puuttuu. Tarvittaessa ota yhteys aluetoimistoon, tiedot alla.

Itä-Suomen alue, Kouvolan toimipiste

Maija Kuittinen, alueasiamies                          0400 378 886 maija.kuittinen@jytyliitto.fi

Sonja Rapo, alueasiamies                                040 727 2854 sonja.rapo@jytyliitto.fi

tyosuhdeneuvonta@jytyliitto.fi


Jos työpaikallasi ei ole luottamusmiestä, ole luottamusmiesasioissa yhdeydessä:

Alueasiamies, Maija Kuittinen 0400378 88 maija.kuittinen@jytyliitto.fi