LUOTTAMUSMIEHET

Lahden kaupunki

JYTY LAHTI RY:N LAHDEN KAUPUNGIN PALVELUKSESSA

OLEVAN JÄSENISTÖN LUOTTAMUSMIEHET


Pääluottamusmies      Katja Päivä    050 383 6520        katja.paiva@lahti.fi

 

                        

1. alue              Keskushallinto (konsernihallintopalvelut, hepa, hankinta, tilakeskus, tekninen- ja ympäristötoimiala)

Luottamusmies        Soile Koivula    044 716 1024       soile.koivula@lahti.fi

 

2. alue           Sivistystoimialan hallinto, perusopetus, lukiokoulutus, Wellamo-opisto

Luottamusmies        Titta Raisio      050 311 1701        titta.raisio@lahti.fi  

                                                                                                                                                        

3. alue              Sivistystoimiala (kaupunginkirjasto- ja tietopalvelut)

Luottamusmies        Pirjo Boman    050 398 5950        pirjo.boman@lahti.fi

Varaluottamusmies  Susanna Partanen 044-416 4954 susanna.partanen@lahti.fi

                                                                          

4. alue             Sivistystoimiala (varhaiskasvatus)

Luottamusmies         Katja Päivä    050 383 6520        katja.paiva@lahti.fi

         

5. alue           Sivistystoimiala (kaupunginmuseo, liikuntapalvelut, nuorisopalvelut, kulttuurikeskus, kaupunginteatteri ja kaupunginorkesteri)

Luottamusmies        Petri Vallgren  050 559 4157       petri.vallgren@lahti.fi

 

 

 

Päijät-Hämeen hyvinvointikuntayhtymä

Pääluottamusmies Ann-Mari Lehtinen                 044-440 6088

ann-mari.lehtinen@phhyky.fi

Luottamusmies Mervi Tuominen                          044-440 6659

Provincia Oy

Luottamusmies Päivi Paulasaari-Salonen                     

paivi.paulasaari-salonen@provincia.fi

Lahden Talot Oy, Lahden Asunnot Oy

Pääluottamusmies Carita Saari                           044-729 5752

carita.saari@lahdentalot.fi                                         

Päijät-Hämeen Ateriapalvelut Oy                         

Pääluottamusmies Eeva Marttila                        044-482 6128

eeva.marttila@paijatateria.fi

Koulutuskeskus Salpaus Ky

Pääluottamusmies Mirja Aho                             044-708 0048

mirja.aho@salpaus.fi

Luottamusmies Päivi Mihailov                            044-708 0982

Lahden ammattikorkeakoulu Oy

Pääluottamusmies Eija Lehtinen                        044-708 0307

eija.lehtinen@lamk.fi

Päijät-Hämeen Laitoshuoltopalvelut Oy

Pääluottamusmies Tuija Hopeaharju               044-018 7016                

tuija.hopeaharju@phpalvelut.fi

Lahti Aqua Oy

Pääluottamusmies Marja-Leena Märkjärvi           851 5916

marja-leena.markjarvi@lahtiaqua.fi

Päijät-Hämeen liitto

Pääluottamusmies Maaret Monola                       044-371 9443

maaret.monola@paija-hame.fi

Työterveys Wellamo Oy

Pääluottamusmies Sirkku Torikka                       050-559  7987

sirkku.torikka@tyoterveyswellamo.fi

2M-IT

Pääluottamusmies Sirpa Roviomaa                    044-760 4188

sirpa.roviomaa@2m-it.fi

Itä-Suomen alue, Kouvolan toimipiste

Maija Kuittinen, alueasiamies                            0400-378 886

Sonja Rapo, alueasiamies                                 040-727 2854

tyosuhdeneuvonta@jytyliitto.fi